Bibliotēka/ Lasītava

Skolā skolēniem ir pieejama daudzfunkcionālā telpa – lasītava. Vieta, kur skolēns var:

• piekļūt sev nepieciešamajai informācijai ne tikai grāmatu formā, bet arī izmantojot datubāzes, interneta resursus, citu bibliotēku krājumu;
  • uzturēties savā brīvajā laikā, lasot, spēlējot dažādas galda spēle;
  • pildīt mājas darbus vai veikt citus mācību uzdevumus;
  • apvākot grāmatas.

25.martā jau ceturto reizi Lejasciema vidusskolā norisinājās Skaļās lasīšanas konkurss.
Skolas konkursam tika izvirzīti 22 skolēni. Pateicības saņēma: 1.-4.klašu grupā Viktorija Kupce, Kristers Ābele, Anete Čable, Lauma Glāzniece, Beatrise Kārkliņa, Alise Vanaga, Made Vanaga, Jāzeps Kubuliņš.

1.vieta - Nellija Heisele
2.vieta - Teodors Balodis
3.vieta- Mairis Krēsliņš

5.-9.klašu grupā pateicība Paulai Vanagai, Kristiānai Kanderei, Dārtai Luīzei Mellei, Valdim Grīslim, Ernestam Paulam Mednim, Gerdai Asnātei Berkoldei, Anastāsijai Tumanei.
1.vieta - Matīss Salmiņš
 2.vieta - Nellija Bērziņa
 3.vieta - Evelīna Uiska

Skaļās lasīšanas konkurss

2021.gada pavasarī nacionālās skaļās lasīšanas sacensības notika tikai starp 5.klases skolēniem. Skolēni izvēlējās sev tuvu prozas darbu un nofilmēja 3 minūšu garu lasījumu. Konkursa 1.kārtas (klases)  uzvarētāji ir Aleksis Pērkons, Alise Kaufmane, Evelīna Uiska, Artūrs Jānis Ziemelis. Uz otro - novada kārtu tika virzīti 2 skolēni - Aleksis Pērkons un Alise Kaufmane.

2020.gada 18.februārī skolā notika nu jau ikgadējais Skaļās lasīšanas konkurss.  Tajā piedalījās 26 skolēni no 1. līdz 12.klasei, lasīja latviešu un angļu valodā. Žūrijas skatījumā par labākajiem lasītājiem tika atzīti:

Skaļās lasīšanas konkurss novadā

2020. gadā Gulbenes novada "Skaļās lasīšanas konkurss 5.-6.klasēm" norisinājās attālināti. Sveicam Kitiju Tomiņu (5.kl.) ar iegūtu II vietu un Matīsu Salmiņu (5.kl) ar III vietu!