„Latvijas skolas soma” ir lielākā valsts simtgades dāvana vairāk nekā 200 000 Latvijas bērniem un jauniešiem. Sākot ar 2018. gada septembri, tās ietvaros ikvienam mūsu valsts skolēnam tiek nodrošināta iespēja izzināt un klātienē pieredzēt Latvijas kultūras un dabas vērtības, iepazīt dažādos laikos Latvijā radītās inovācijas un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus.

Sīkāka informācija atrodama "Latvijas skolas soma" mājas lapā: Latvijas skolas soma

LEJASCIEMA VIDUSSKOLAS SKOLĒNI IZMANTO "LATVIJAS SKOLAS SOMAS" PIEDĀVĀTĀS IESPĒJAS:

• Brīnišķīgā atvasaras dienā 2.un 3.klase devās mācību ekskursijā uz ZINOO centru Cēsīs un Līgatnes dabas takām. Projekta Skolas soma ietvaros mums bija iespēja piedalīties interaktīvā nodarbībā, kur visi kļuvām par inženieriem. Kad bija uzkonstruēti torņi, tad katrs varēja izmēģināt veiklību, prātu un drosmi līdzsvara trepēs, kosmosa kuģī, spēļu balkonā un daudzās citās atrakcijās.

• "Latvijas skolas somas" ietvaros 1.oktobrī 11., 12.klases skolēni  devās uz Piebalgas pusi. Dienas iesākumā radoši darbojās Gardenia eco sveču un Piebalgas porcelāna darbnīcās, izveidojot katrs sev tīkamā aromātā svecīti un porcelāna kaķīti. Pavisam interesantā stāstā skolēni uzzināja par svecēm, to kaitīgumu un veselīgo ietekmi, kā arī par porcelāna vēsturi un porcelāna izstrādājumu tapšanas gaitu. Tālāk ceļš veda uz Brežģu kalna skatu torni, lai varētu vērot plašās un skaistās Piebalgas rudens ainavas. Nonākuši  muzejos - Brāļu Kaudzīšu memoriālajā muzejā "Kalna Kaibēni" un K.Skalbes memoriālajā muzejā "Saulrieti" - skolēni papildināja savas zināšanas par šiem brīnišķīgajiem Latviešu rakstniekiem.