2019./2020.M.G.

Jau 2019. gada maijā Lejasciema vidusskolas skolēnu pašpārvalde izstrādāja projektu, lai piedalītos Gulbenes novada pašvaldības izsludinātajā projektu konkursā skolēnu pašpārvaldēm “Gulbenes novada jauniešu iniciatīvu konkurss 2019”. Projekta ideja tika atbalstīta un tās ietvaros tika realizēta adaptācijas diena Lejasciema vidusskolā “Iekustinām Lejasciemu”, kas norisinājās 3.septembrī.

Vidusskolas jauniešu iniciatīva bija organizēt aktīvu uz kustībām vērstu dienu ar foto orientēšanos Lejasciemā. Dienas sākumā klašu kolektīvi saņēma kartes ar attēliem un vietām kur jānokļūst un arī norādes, kas jāizdara dienas laikā.   Katrā punktā tika organizētas dažādas darbnīcas, kas vērstas uz dažādām aktivitātēm, prasmēm un loģisko domāšanu.  1.-9. klases skolēniem vajadzēja izpildīt uzdevumus tādus, kā uzzini vairāk par Sēravotu, saliec DaVinči tiltu, trāpi mērķī ar loku vai bumbu, atpazīsti rudens ziedus, spēlē dvieļu bolu, saliec piramīdu. Lai būtu interesantāk, katrā darbnīcā par izpildītiem uzdevumiem ar aplikācijas palīdzību bija jānoskenē QR kodi, un, sakrājot kodus, dienas beigās varēja salikt  citātu par veselīgu dzīvesveidu. Lai nokļūtu katrā darbnīcā, skolēni mēroja gan īsāku, gan garāku ceļa posmu. Dienas noslēgumā visi mielojās ar garšīgu zupiņu. Pēcpusdienā visi kopā izdejojām Zumbas deju, par ko paldies sakām brīvprātīgajām Sondrai( Spānija) un Beth (Turcija). Žēl, ka mūs nelutināja laika apstākļi. Kā dāvanu skolēni saņēma 100% ogu konfekti, kā arī iegādājāmies JBL bezvadu skaļruni. Domāju, ka ļoti jauki un produktīvi pavadīta otrā skolas diena!

Anete Antiņa, skolēnu pašpārvaldes vadītāja

"Projekts tiek īstenots Gulbenes novada pašvaldības finansētā "Gulbenes novada jauniešu iniciatīvu konkurss 2019" ietvaros"

Lejasciema vidusskola