Sporta tūrisms

Skolā ir atjaunots sporta tūrisma pulciņš. Galvenie divi virzieni tā darbībai ir divi – klasiskais sporta tūrisms un orientēšanās apvidū. Šogad tiek veidota jaunāko klašu (3.-6.klase) komanda  dalībai sporta tūrisma sacensībās. Pulciņu vada skolotāja I.Žīgure.

Sporta tūristu starti Latvijas skolēnu rogaininga sacensībās

Saulainā 7.oktobra dienā sporta tūrisma pulciņa dalībnieki devās uz Mežaparku, lai piedalītos skaistā un sportiskā piedzīvojumā - Latvijas skolēnu rogaininga sacensībās komandām. Ļoti labi starti izdevās vidusskolas komandai, kura sīvā konkurencē spēja izcīnīt augsto 4.vietu, savācot 95 punktus. Komandas sastāvā startēja Anete Antiņa, Sabīne Evelone, Violeta Semjonova un Arvis Šuksts no 12.klases.

Prieks arī par 7.klases komandu, kuras sastāvā startēja Ralfs Gudkovs, Lauris Ratnieks, Ernests Kikučs un Rēzija Kramiņa. Septītie piedalījās pirmo reizi un, lai gan viņiem tik labi neveicās, tomēr apsveicami, ka ikdienā nebūdami rūdīti sportisti, spēja pusotru stundu neatlaidīgi skriet un atrast kontrolpunktus ar kopējo vērtību 21 punkts, ierindojoties 29.vietā.

Ļoti rudenīgā trešdienas pēcpusdienā interešu izglītības pulciņa "Sporta tūrisms" dalībnieki devās pārgājienā ar mērķi apgūt dažas tūrismam nepieciešamas pamatprasmes - ugunskura kurināšanu dabā un attāluma noteikšanu dabā. Divās apvidū pavadītās stundās ne tikai mācījāmies, bet arī aktīvi un jautri pavadījām laiku, vērojām, kādas pārmaiņas dabā ienesis rudens, centāmies noteikt koku sugas, ja ir nobirušas lapas. Protams, neizpalika arī zināšanas par to, kā pareizi un videi draudzīgi  atpūsties pie dabas, nenodarot tai kaitējumu ar savu klātbūtni. Atgriežoties skolā, visi bija vienisprātis, ka ārpus skolas pavadītais laiks ir bijis vērtīgs un pārgājienos vajadzētu doties biežāk.