Sporta tūrisms

Pagājušajā gadā skolā ir atjaunots sporta tūrisma pulciņš. Galvenie divi virzieni tā darbībai ir divi – klasiskais sporta tūrisms un orientēšanās apvidū. Šogad tiek veidota jaunāko klašu komanda dalībai sporta tūrisma sacensībās. Savukārt, vecāko klašu skolēniem ir iespēja, darbojoties pulciņā, pilnveidot savas prasmes un piedalīties dažādās ar orientēšanos saistītās sacensībās. Pulciņu vada skolotāja I.Žīgure.

8.NOVEMBRIS

Orientēšanās pārgājiens "Pazudis Kalnī"

Sagaidot Lāčplēša dienu, skolas sporta tūrisma pulciņa dalībnieki startēja Gulbenes novada jauniešu centra organizētajā orientēšanās pārgājienā Galgauskā. Kopējais trases garums bija gandrīz 12 km un tajā bija jāapmeklē 6 kontrolpunkti. Tā kā pasākums tika rīkots sadarbībā ar Zemessardzi, uzdevumi bija ar militāru ievirzi - Morzus ābeces atšifrēšana, šaušana mērķī, pirmās palīdzības sniegšana u.c. Visātrāk distanci veica komanda "Lejasciems", kurā startēja Rihards Širaks, Daniels Kurepins, Arvis Šuksts un Normunds Kaspars, tomēr tā kā vērtējumu noteica nevis pēc distances veikšanas ātrums, bet pēc veikuma kontrolpunktos, tad šoriez viņiem pietrūka nieka 3 punktu, lai kāptu uz goda pjedestāla. Otra komanda "Tālāk par sevi", kurā startēja Markuss Lauris un Sanija Vīksniņi, Dāgs Bačuks un skolotāja Inese Žīgure, šoreiz ierindojās 7.vietā. Pasākums visiem ļoti patika, tā bija iespēja pārvarēt galvenokārt jau sevi, arī apgūt ko jaunu, vēl nezināmu. Dalībnieki ir apņēmības pilni piedalīties arī nākošajā pārgājienā, kas tiks rīkots pavasarī.

pulciņa vadītāja I.Žīgure

25.septembris

Lejasciema vidusskolas komanda piedalījās rogaininga sacensībās.

25.septembrī ar labiem panākumiem piedalījāmies skolēnu rogaininga sacensībās Rīgā Mežaparkā. Komanda, kurā startēja Elvis, Sabīne, Jolanta un Kristīne izcīnīja trešo vietu, tūlīt aiz sevis atstājot otru mūsu skolas komandu – Aneti, Danielu, Arvi un Edgaru. Paldies par piedalīšanos arī trešajai komandai – Janai, Sanijai, Normundam un Egilam, kuriem šoreiz nepaveicās, jo traumas dēļ nācās izstāties. Taču arī neveiksmes stiprina gribu un dod motivāciju nākamreiz startēt atkal.

pulciņa vadītāja I.Žīgure

Lejasciema vidusskola